رونمایی از دیوان بیدل برگزار شد.

 مراسم رونمایی از کتاب تصحیح انتقادی غزلیات بیدل دهلوی تصحیح و تحقیق دکتر سید مهدی طباطبائی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی عصر روز پنج شنبه مورخ 93/8/1با حضور رئیس لداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان زرندیه، اعضای شورای اسلامی شهر مامونیه و تعدادی از اهالی فرهنگ و ادب شهرستان در محل سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر مامونیه برگزار گردید.

 

در این مراسم دکتر عباسعلی وفایی استاد و رییس دانشکده ی ادبیات فارسی و زبان های خارجیِ علّامه طباطبایی، با تحسین دکتر طباطبایی به عنوان یکی از افتخارات اهل ادب،تصحیح دیوان بیدل را کاری سترگ توصیف کرد و افزود: سبک و سیاق شعر بیدل بسیار دشوار است و کار هرکسی نیست که بتواند با بیدل ارتباط برقرار کند.

 

دکتر وفایی، مصحّح دیوان بیدل را از مفاخر دانست و افزود: ما به وجود ایشان مباهات می کنیم.

 

رییس اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، از وجود شمار قابلی از دانش آموختگان و دانشگاهیان در شهرستان ، اظهار خرسندی کرد. جوانمرد افزود: ما برای داوری آثار ادبی هنری، در جشنواره ها، به دلیل وجود داوران دانشگاهی در شهرستان زرندیه، مشکلی نداریم و از این نظر غنی هستیم. وی ادامه داد: آقای دکتر طباطبایی، با دانشی که دارد، در بسیاری از موارد به ما کمک کرده اند. وی از چاپ مجموعه ی اشعار برگزیده جشنواره انتظار استان مرکزی در آینده ای نزدیک خبر داد.

 

 

 

گزارش تصویری هفته فرهنگی

گزارش تصویری هفته فرهنگی شهرستان زرندیه

(12 لغایت 18 مهرماه 1393)

حدود 200 برنامه فرهنگی هنری در این هفته برگزار شده است.

 

جشن غدیر در مامونیه برگزار شد.

به مناسبت عیدسعید غدیر خم عید ولایت جشن غدیر به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و همکاری کانون فرهنگی هنری شهدای مامونیه و هیات امنای مسجد علی ابن ابیطالب(ع) روز یکشنبه مورخ93/7/20 همزمان با نماز مغرب وعشاء در محل این مسجد برگزار شد.

 

در این مراسم که آقای احمدی مدیرکل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آقای شاکری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز حضور داشتند. علاوه بر مدیحه سرایی، اهداء جایزه به حاضرین و پذیرایی، آقای احمدی مدیرکل امور استانهای وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی به ایراد سخنرانی در خصوص واقعه غدیر پرداختند.

 

احمدی در این مراسم پیامهای واقعه غدیر را به چند بخش تقسیم نموده ودر خصوص اهمیت پیام غدیر مطالب مبسوطی را بیان نمود. وی اولین پیام غدیر را ولایتمداری وپیروی از ولایت فقیه عنوان کرد. سپس در خصوص پیام دوم غدیر که وحدت و یکپارچگی است صحبت نموده وگفت برخلاف عده ای که گمان می کنند پیام غدیر تفرقه و دودستگی است پیام این واقعه عظیم یکپارچگی و اتحاد می باشد. وی پیام بعدی غدیر را جمهوریت و مردم سالاری دینی دانست، وی با اشاره به این سئوال پیامبر از مردم که آیا من از شما بر خود شما اولی تر هستم افزود پیامبر با این حرکت و گرفتن تایید مردم به نوعی مردم سالاری  دینی را به تصویر کشید.

 

 

روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 

نشست وب نگاران و فعالان عرصه مجازی با فرماندار

صبح روز پنجشنبه مورخ93/7/17 همزمان با ششمین  روز از هفته ی فرهنگی شهرستان زرندیه نشست وب نگاران و فعالان عرصه مجازی با فرماندار و تعدادی از مسئولین شهرستان در محل کانون پرورش فکری شهر زاویه برگزار شد.

 

در این نشست که علاوه بر فرماندار، حجه الاسلام باقری امام جمعه زاویه، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سرگرد مهجوری فرماندهی نیروی مقاوت بسیج ناحیه زرندیه، میرگلوبیات رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران وتعداد دیگری از مسئولین حضور داشتند، تعدادی از وب نگاران و اعضاء انجمن وبلاگ شهرستان به ارائه نقطه نظرات خویش پرداختند. 

 

محمدكردی فرماندار شهرستان در این جلسه ضمن مثبت ارزیابی نمودن آطلاع رسانی به مردم ابراز داشت : اطلاعات و آگاهی رساندن به مردم و جامعه راه گشا است و این موضوع باید به درستی صورت گیرد زیرا رشد و توسعه در گرو ارتقاء آگاهی فکری است .

فرماندار ضمن تاکید بر تبادل اطلاعات خواستار توجه ویژه به این موضوع شد و در این باره بیان داشت رشد هرجامعه به تبادل اطلاعات است و باید بستر مناسب برای آن فراهم گردد و نگرشها به سمتی سوق داده شود که ایجاد حساسیت و مشکل نکند .

ايشان ضمن مثبت ارزیابی نمودن فعالیت سایتها و وبلاگ نویسان از کلیه دست اندرکاران تقدیر و تشکر نموده و در این زمینه گفت : فضای خوبی برای فعالیت در این شهرستان فراهم است و می شود در زمینه های فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری و ....فعالیت نمود .

فرماندار شهرستان زرنديه وظیفه مهم وبلاگ نویسان نظارت بر مسائل اجرایی و اداری شهرستان دانست و تصریح کرد نگاه دقیق و کارشناسانه شما در حوزه اجرائی و اداری می تواند ارتقای کمی و کیفی این حوزه و در نهایت رضایت مردم از مسئولین و توسعه شهرستان را در پی داشته باشد.

همچنين در اين نشست آقاي جوانمرد مدير اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان زرنديه با اشاره به تکثر و تنوع وبلاگ های شهرستان گفت : شهرستان زرنديه در جایگاه اول وبلاگ نویسی در میان سایر شهرستان های استان دانست و ابراز امیدواری کرد تا این نیروی عظیم و فرهیخته بتوانند در جهت تقریب نگرش بین مردم و مسئولین حرکت نمایند.

همایش بسوی زندگی شادتربرگزارشد.

به مناسبت ششمین روز از هفته فرهنگی شهرستان زرندیه همایش بسوی زندگی شادتر به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، حوزه مقاومت بسیج خواهران ناحیه زرندیه وکانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه روز پنجشنبه مورخ93/7/17 در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

 

در این همایش که فرماندار شهرستان، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، فرماندهی نیروی مقاوت بسیج ناحیه زرندیه، رئیس بنیادشهید وایثارگران شهرستان وعموم مردم ولایت مدار شهرستان حضور داشتند علاوه بر مولودی خوانی مداح اهل بیت سعید رحیمی، حجه الاسلام والمسلمین دکتر قدیمی نژاد استاد حوزه ودانشگاه به ایراد سخنرانی پرداخت.

 

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در حاشیه این مراسم گفت: ایجاد نشاط عمومی از منویات مقام معظم رهبری بوده و دین مبین اسلام دین شادی ونشاط است. وی ایجاد شادی ونشاط برای مردم را ضروری دانسته وافزود: عده ای شادی ونشاط را با بی بند وباری اشتباه گرفته وبه بهانه های مختلف شرایط گناه ومعصیت را فراهم می آورند.جوانمرد ابراز امیدواری کرد اجرای برنامه های جشن وشادی در چارچوب قانونی وشرعی اجام پذیرد.

 

 

سی ونهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه

در پنجمین روز از هفته فرهنگی شهرستان زرندیه، سی ونهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه همزمان با چهل وهفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه که به ریاست مهندس مقیمی استاندار و با دستور جلسه بررسی مسائل ومشکلات فرهنگی شهرستان  برگزار شد اعضاء شورای فرهنگ عمومی استان وشهرستان حضور داشتند.

 

حجه الاسلام والمسلمین علم الهدی امام جمعه ورئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در این جلسه با اشاره بر اجرایی شدن مصوبات این شورا بر لزوم فعالیت فرهنگی جهت تشویق و ترغیب نوجوانان و جوانان به حضور بیشتر در مساجد تاکید نمود.

 

 

چهارمین همایش شعر وموسیقی محلی برگزار شد.

در چهارمین روز از هفته ی فرهنگی شهرستان زرندیه  چهارمین همایش شعر و موسیقی محلی شهرستان زرندیه در شهر خشکرود برگزار شد.

در این همایش که به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه وهمکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر خشکرود در روز سه شنبه مورخ 15/7/93 در محل پارک لاه شهر خشکرود برگزار گردید مهندس کردی فرماندار، حجج اسلام سیدمحمدی، باقری وسرحدی زاده ائمه جمعه شهرهای پرندک، زاویه و خشکرود ، مسئولین ادارات شهرستان و عموم مردم شریف و ولایتمدار شهرستان زرندیه حضور داشتند.

به گفته رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی تعداد40نفر از هنرمندان موسیقی محلی از 5 استان کشور در این همایش حضور به هم رسانده وبه اجرای برنامه پرداختند.

جوانمرد هدف از برگزاری این برنامه را حفظ و صیانت از فرهنگ و هنر بومی و  محلی منطقه عنوان نموده وتوجه به این نوع موسیقی را در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن و نفوذ موسیقی غربی ضروری دانسته و این هنر را ابزاری موثر در انتقال فرهنگ و آداب و رسوم بومی محلی به نسلهای بعدی بیان کرد. وی ابراز امیدواری کرد با اجرای چنین برنامه های بتوان در راستای منویات مقام معظم رهبری و اهداف سند توسعه فرهنگی استان وکشور قدم برداشت.

شایان ذکر است برگزاری نمایشگاه آداب و رسوم عشایری  و محصولات فرهنگی از جمله برنامه های جنبی این همایش بود که توسط اداره کل امور عشایری استان برپا شده بود.

 

 

روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

پخش فیلم های جشنواره بین المللی فیلم مقاوت به مناسبت هفته فرهنگی

به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در روزهای شنبه 12/7/93 ، دوشنبه 14/7/93 و سه شنبه 15/7/93 فیلمهای جشنواره بین امللی فیلم مقاومت  در محل سالن حوزه عمیه خواهران کوثر شهرستان زرندیه اکران شد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ، بیش از 500 نفر از طلاب حوزه علمیه و دانش آموزان مقاطع مختلف از این فیلمها دیدن نمودند.

جوانمرد فیلم را از تاثیرگذارترین وجذاب ترین هنرها عنوان نموده وسینما را ابزاری مناسب و موثر برای فرهنگ سازی دانست. وی توجه و سرمایه گذاری در این بخش را ضروری دانسته و بر لزوم استفاده از ابزار هنر در توسعه فرهنگی کشور، استان وشهرستان تاکید نمود.

 

 

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

اجرای تعزیه در سومین روز از هفته فرهنگی شهرستان زرندیه

 روز دوشنبه مورخ 93/7/14 در سومین روز از هفته فرهنگی شهرستان زرندیه به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه وشهرداری پرندک در محل حسینیه شهدای این شهر تعزیه حضرت مسلم(ع) اجراء گردید.

در این مراسم که توسط گروه تعزیه حضرت زینب کبری(س) شهر پرندک اجرا گردید کردی فرماندار شهرستان، حجه الاسلام سید محمدی امام جمعه شهر پرندک ، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و تعدادی از مسئولین شهرستان حضور داشتند.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در حاشیه این مراسم تعزیه را یکی از گونه های هنرهای نمایشی عنوان کرده و افزود این هنر به دلیل عجین بودن با اعتقادات دینی و مذهبی مردم و همچنین چهره به چهره بودن با مخاطب از تاثیرگذاری بسیار زیادی برخوردار می باشد.

جوانمرد با اشاره به تشکیل انجمن تعزیه در سال گذشته، هنرمندان تعزیه شهرستان را بیش از 200 نفر عنوان کرد که به زبانهای فارسی و کردی به اجرای شبیه خوانی می پردازند.

 

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

همایش فرهنگی ادبی خرقان همزمان با هفته فرهنگی شهرستان زرندیه

 

 

گردهمایی فرهنگی ادبی خرقان، با حضور جمع فراوانی از اهل قلم و ادب و فرهنگِ شهرستان زرندیه و حضور و سخنرانی فرماندار، و سخن و شعر تنی چند ازاهل ادب، روز 13 مهر1393 مقارن با عید قربان، برگزار شد.

 

دراین گردهمایی، که به اهتمامِ اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه  وهمکاری بخشداری خرقان، شهرداری و شورای اسلامی شهر رازقان، و انجمن قلم شهرستان زرندیه، شکل گرفت، از توانمندی ها، محرومیت ها، مفاخر، و موقعیت اقلیمیِ بخش خرقان، سخن گفته شد.

 

احمد جوانمرد مدیر ارشاد زرندیه در این همایش ضمن تأکید بر مستحکم بودن بافت فرهنگی در بخش خرقان گفت: شهرستان زرندیه مشاهیر بخش خرقان را سرلوحه فرهنگیان خود می‌داند و از این فرصت به دست آمده به خوبی استفاده خواهد شد تا بتوانیم ضمن پرورش ادیبان بزرگ، نام زرندیه و بخش خرقان را همواره در سطح کشور مطرح نمائیم.

 

فرماندارشهرستان زرندیه نیز در این همایش با اشاره به توانمندی های خرقان، بر سرمایه گذاریِ بومی های سرمایه دار، در این بخش، تأکید کرد. مهندس کردی افزود: باید خرقان را با همّت شما ها، آباد کنیم. وی ادامه داد:استان مرکزی، اولین استانی است که سند توسعه ی فرهنگیِ آن تدوین شده و شهرستان زرندیه، به عنوان نخستین شهرستان، برای اجرای هفته ی فرهنگی برگزیده شده است. ما برنامه ی یکساله ی فرهنگی داریم. ما دراین شهرستان، مفاخر و اندیشمندانِ ارجمندی داریم.

 

در این همایش علاوه بر شعرخوانی شاعران وادبا، نمایشگاهی هم از محصولات فرهنگی و صنایع دستی بخش خرقان برگزار شده بود.

 

روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

برپایی نمایشگاه کتاب ومحصولات فرهنگی

نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی به مناسبت برگزاری هفته فرهنگی شهرستان زرندیه از امروز 12 مهرماه در محل مدرسه شهید مطهری مامونیه برگزار گردید. به گفته رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه این نمایشگاه به مدت دو هفته از 8 صبح تا 8 شب آماده بازدید علاقمندان می باشد.

 

جوانمرد افزود: در این نمایشگاه سه هزار عنوان کتاب در قالب 15 هزار جلد با موضوعات تاریخی، مذهبی، روانشناسی، ادبیات، کودک ونوجوان ، رایانه، علمی و پزشکی در معرض بازدید و خرید علاقمندان قرار گرفته است.

در آیین افتتاح این نمایشگاه کتاب فرماندار و جمعی از مسوولان شهرستان زرندیه حضور داشتند.

 

دیداراصحاب فرهنگ وهنربافرماندار شهرستان زرندیه

 به مناسبت برگزاری هفته فرهنگی شهرستان زرندیه که برای اولین بار در استان مرکزی و کشور از تاریخ12 مهرماه لغایت 18 مهرماه سال جاری دراین شهرستان برگزار میگردد، نشست صمیمی اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان زرندیه با فرماندار این شهرستان برگزار شد.

در این نشست که جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، حجه الاسلام اکبری امام جمعه موقت شهرستان، حیدری شهردار مامونیه، مسئولین انجمنهای فرهنگی هنری شهرستان ، مسئولین کانونهای فرهنگی هنری مساجد، اصحاب رسانه و مطبوعات، مدیران موسسات فرهنگی و تعداد کثیری از هنرمندان شهرستان زرندیه حضور داشتند مهندس کردی فرماندار شهرستان زرندیه هفته فرهنگی شهرستان را فرصتی برای معرفی توانمندیهای فرهنگی هنری شهرستان به دیگر نقاط استان وکشور دانست، وی با اشاره به اینکه بیش از 200 برنامه فرهنگی هنری دراین هفته تدارک دیده شده است، خواستار حضور همه مردم شریف شهرستان در این برنامه ها شد.

در ادامه جوانمرد تعداد اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان را بیش از 300 نفر اعلام نمودکه در قالب 8 انجمن فرهنگی هنری، 22 کانون فرهنگی هنری مسجد و... مشغول فعالیت می باشند. وی ابراز امیداری نمود در آینده ای نزدیک با افتتاح مجتمع فرهنگی هنری مامونیه بتوان خدمات فرهنگی بهتری به مردم شهرستان ارائه نمود. سپس هریک از حاضرین به ارائه نقطه نظرات خویش پرداختند. شایان ذکر است این جلسه حدود 4 ساعت به طول انجامید.

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 

هفته فرهنگی زرندیه آغاز شد

هفته فرهنگی شهرستان زرندیه روز شنبه با افتتاح نمایشگاه کتاب در مدرسه مطهری شهر مامونیه آغاز شد.

 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت: سند فرهنگی اجتماعی استان مرکزی شهریورماه امسال و برای مدت یک سال تنظیم شده که زرندیه در نخستین هفته از 12 تا 18 مهرماه بصورت پایلوت میزبان اجرای آن است.

'احمد جوانمرد' با بیان این که این هفته به نام هفته فرهنگی زرندیه نامگذاری شده است، افزود: در این سند تکمیل پروژه های فرهنگی شهرستان در اولویت قرار گرفته و مباحثی در ارتباط با فرهنگ در خانواده، فرهنگ مصرف، فرهنگ نکوداشت از مفاخر، فرهنگ اعتماد به همنوع و نظیر آن مطرح خواهد شد.

وی در خصوص برنامه های فرهنگی و هنری پیش بینی شده در ایام هفته فرهنگی زرندیه اظهار کرد: اداره ارشاد شهرستان همه روزه برنامه هایی را برای مردم و اهالی فرهنگ و هنر اجرا خواهد کرد.

جوانمرد برگزاری موسیقی، معرفی میراث فرهنگی و امامزادگان شاخص، بازی های بومی محلی، معرفی جاذبه های گردشگری، برگزاری یادواره شهدا، کارگاه آموزشی و جشن ولایت را بخشی از برنامه های پیش بینی شده در این هفته عنوان کرد.

وی گفت: در این نمایشگاه سه هزار عنوان کتاب در قالب 15 هزار جلد با موضوعات تاریخی، مذهبی، روانشناسی، ادبیات، کودک ونوجوان ، رایانه، علمی و پزشکی در معرض بازدید و خرید علاقمندان قرار گرفته است.

در آیین افتتاح این نمایشگاه کتاب فرماندار و جمعی از مسوولان شهرستان زرندیه حضور داشتند.


هفته فرهنگی شهرستان زرندیه از 12 مهرماه به مدت یک هفته برگزار می شود.

نخستین همایش فرهنگی ادبی خرقان برگزار می گردد.

همزمان با برگزاری هفته فرهنگی شهرستان زرندیه نخستین همایش فرهنگی ادبی بخش خرقان شهرستان زرندیه  روز یکشنبه مورخ93/7/13 در محل مسجد حضرت ولی عصر (عج) شهر رازقان، مرکز بخش خرقان برگزار می گردد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در این همایش که به همت این اداره و همکاری بخشداری، شورای اسلامی شهر وشهرداری رازقان و انجمن قلم شهرستان زرندیه برگزار خواهد شد. اصحاب فرهنگ وهنر شهرستان زرندیه بویژه شعرا و ادبای بخش خرقان و تمامی علاقمندان به فرهنگ و ادب منطقه حضور خواهند داشت.

جوانمرد برگزاری هفته فرهنگی شهرستان را فرصتی مغتنم برای شناساندن استعدادهای بالقوه و بالفعل فرهنگی هنری شهرستان به سایر نقاط استان وکشور دانسته وبرگزاری همایشهای مختلف فرهنگی هنری ازجمله نخستین همایش فرهنگی ادبی خرقان ، چهارمین همایش شعر و موسیقی محلی، همایش بسوی زندگی شادتر، پخش فیلم، برپایی نمایشگاه و... را از برنامه های شاخص این اداره در این هفته عنوان نمود.

 

 روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

برگزاری عصر شعر و خاطره دفاع مقدس درشهر زاویه

 

به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و همکاری کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه، اداره آموزش و پرورش وکانون فرهنگی هنری شهدای زاویه عصر شعر وخاطره دفاع مقدس عصر روز شنبه مورخ93/7/5 در محل دارالقرآن امام علی (ع) شهر زاویه برگزار گردید.

در این مراسم که با حضور مهندس کردی فرماندار شهرستان، حجه الاسلام باقری امام جمعه شهر زاویه ، سرگرد مهجوری فرماندهی سپاه ناحیه زرندیه ،تعدادی از مسئولین محلی ، شعرا ، ادبا و جمع کثیری از عموم مردم ولایت مدار وعلاقمند به شعر وادبیات برگزار گردید علاوه بر شعر خوانی 10 نفر از شعرای بسیجی شهرستانهای زرندیه و ساوه مهندس کردی فرماندار و حجه الاسلام باقری  امام جمعه زاویه نیز به سخنرانی پرداخته وخاطراتی را از دوران هشت سال دفاع مقدس بازگو نمودند.

جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در حاشیه این مراسم شعر و ادبیات را از ماندگارترین هنرها عنوان نموده و افزود شعرا و ادبا همواره در صحنه های مهم و سرنوشت ساز کشور حاضر بوده و ایفای نقش نموده اند. وی شعر و ادبیات را از جمله هنرهای موثر در بیداری انسانها دانسته وادامه داد تعداد زیادی از رهبران سیاسی جهان هریک به نحوی دستی در شعر و ادبیات و یا یکی از هنرهای هفت گانه داشته اند.

 

شاعرانی که در این مراسم به قرائت آثار خویش پرداختند عبارت بودند از:

-         حاج ولی اله صفری

-         مهیار فلاح

-         عبدالعظیم میرهاشمی

-         زهرا محمودی

-         سمیرا یکه تاز

-         منصور قاسمی

-         حسین مهدی

-         ابراهیم ضیائی

-         سیده فاطمه طباطبائی

 

 

روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

شاعره ی زرندیه ای منتخب همایش شعر دفاع مقدس استان مرکزی

همایش شعر دفاع مقدس استان مرکزی روز سه شنبه مورخ 93/7/1 با حضور فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در محل سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای آئینه اراک به کار خود پایان داد.

شعر "دیگر برادر رازش را نگفت" از سرکار خانم سمیرا یکه تاز شاعره ی زرندیه ای جزء  15 اثر منتخب و برگزیده ی این همایش بود که با اهداء لوح تقدیر و جوائز نقدی از وی تجلیل بعمل آمد. برای این خانم و دیگر شعرای شهرستان آرزوی موفقیت روزافزون داریم.

شایان ذکر است  حدود 20 نفر از شعرای شهرستان با همکاری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در همایش مذکور شرکت نمودند.

 

روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

اعلام نتایج مسابقه عکاسی ترنم وصال

نتایج مسابقه عکاسی ترنم وصال که همزمان با مراسم تشییع وتدفین شهدای گمنام در شهرهای پرندک و مامونیه برگزار گردید اعلام شد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه پس از توزیع فراخوان تعداد 1042  اثر توسط این اداره وصول گردید که پس از بررسی های اولیه آثار در اختیار هیات محترم داوران مرکب از آقایان سیدصادق رستگار ، حمیدرضا درخشنده و علی اصغر غمخوار گذاشته شد که پس از چندین مرحله گزینش 3 اثر به عنوان آثار منتخب این مسابقه برگزیده گردیدند.

جوانمرد افزود: جوائز نفرات برتر که شامل لوح تقدیر و مبلغ1/000/000 ریال برای هر نفر می باشد روز شنبه مورخ 93/7/5 همزمان با برگزاری برنامه عصر شعر وخاطره دفاع مقدس که در محل دارالقرآن کریم امام علی (ع) شهر زاویه برگزار خواهد شد اهداء می گردد.

شایان ذکر است در آینده ی نزدیک نمایشگاهی از آثار برتر این مسابقه برپا خواهد شد.

شرح آثار برتر به شرح ذیل می باشد.

نفر اول:    آقای بهرام همایون

نفر دوم:   آقای اصغر احمدی

نفر سوم: آقای محمدرضا ممنون

 

 

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

برگزاری آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم

آزمون جامع حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور روز جمعه مورخ93/7/4 در شهرستان زرندیه نیز برگزار شد.

این آزمون راس ساعت 8/30 صبح روز جمعه در محل حسینیه حضرت خدیجه(س) شهر مامونیه با حضور تمامی شرکت کنندگان،با نظارت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی  و توسط موسسه قرآن وعترت ثقل اکبر زرندیه برگزار گردید.

 

 

 

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 

برگزاری جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی و نهضت مطالعه مفید

جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان زرندیه روز چهارشنبه مورخ 93/7/2 در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

محمد كردی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرنديه در این جلسه با اشاره به جایگاه کتاب و کتابخوانی، بر لزوم رشد و گسترش کتاب و کتابخوانی در شهرستان زرنديه تاکید کرد.

در این جلسه محمد كردي همه ادارات را به همکاری و تلاش برای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی دعوت نمود و اذعان داشت که سطح فرهنگ مطالعه افراد یک جامعه باعث رونق و پیشرفت آن جامعه است و هرچه سرانه فرهنگ کتابخوانی بالاتر رود رشد و اعتلای آن جامعه نیزبیشتر خواهد شد .

فرماندار شهرستان زرنديه افزود: خوشبختانه با قرار گرفتن جامعه در عصر ديجيتال و فناوري، همچنان کتاب جایگاه شاخص خود را حفظ کرده است و همچنان مردم کتاب را به عنوان یاری مهربان دوست می‌دارند.

فرماندار شهرستان زرنديه تصریح کرد: ایجاد بستر لازم برای حضور پرشور نوجوانان و جوانان در کتابخانه‌ها نیازمند تلاش و همت مضاعف مسئولان امر است که امیدواریم شاهد ارتقای جایگاه کتاب و کتابخوانی در سطح منطقه باشیم.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ودبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیز در این جلسه برگزاری نمایشگاه های کتاب ، مسابقات کتابخوانی ، برپایی ایستگاه کتاب، کتابخانه سیار، کتابخانه های روستایی و فعال نمودن کتابخانه های مساجد را  از راههای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان نمود.

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

برپایی نمایشگاه فرهنگی دفاع مقدس در پارک شهدای گمنام مامونیه

به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه فرهنگی به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ، نیروی مقاومت بسیج ناحیه زرندیه وکانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه در محل پارک شهدای گمنام مامونیه برپا گردید.

در این نمایشگاه تصاویر حضور مقام معظم رهبری در جبهه های حق علیه باطل، کتاب و... در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

شایان ذکر است این نمایشگاه صبح امروز 93/6/31 با حضور فرماندار، امام جمعه و مسئولین شهرستان افتتاح گردید.

جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی گوشه ای از رشادتها و ایثارگری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به نسلهای سوم وچهارم انقلاب عنوان کرد و بر لزوم انتقال ارزشها و آرمانهای شهداء وایثارگران به نسل جوان تاکید نمود.

 

جوانمرد افزود امنیت و موفقیتهای چشمگیر حال حاضر جوانان این مرز وبوم مرهون ایثار و از خود گذشتگی عزیزانی است که مال وجان خود را در حفظ و اعتلای این کشور هزینه نمودند.

 

 

روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

هفته فرهنگی شهرستان زرندیه برگزار می گردد.

 

به گفته رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرندیه هفته فرهنگی این شهرستان برای اولین بار در استان مرکزی از تاریخ12 لغایت 18 مهرماه سال جاری برگزار می گردد.


'احمد جوانمرد' روز دو شنبه گفت: سند فرهنگی اجتماعی استان مرکزی شهریورماه امسال و برای مدت یک سال تنظیم شده که زرندیه در نخستین هفته از 12 تا 18 مهرماه بصورت پایلوت میزبان اجرای آن است.

وی با بیان این که این هفته به نام هفته فرهنگی شهرستان زرندیه نامگذاری شده است، اظهار کرد: زرندیه یکی از شهرستان های برتر استان مرکزی در حوزه فرهنگی است.

وی ادامه داد: در این سند تکمیل پروژه های فرهنگی شهرستان در اولویت قرار گرفته و مباحثی در رابطه با فرهنگ در خانواده، فرهنگ مصرف، فرهنگ نکوداشت از مفاخر، فرهنگ اعتماد به همنوع و ... مطرح خواهد شد.

جوانمرد برپایی نمایشگاه کتاب، صنایع دستی، عکس، کاریکاتور، تئاتر خیابانی، عصر شعر، موسیقی، معرفی میراث فرهنگی و امامزادگان شاخص، بازی های بومی محلی، معرفی جاذبه های گردشگری و توریستی، برگزاری یادواره شهدا، کارگاه آموزشی و جشن ولایت را بخشی از برنامه های پیش بینی شده در این هفته عنوان کرد.

به گفته وی، برنامه های هفته فرهنگی شهرستان زرندیه بصورت مستقیم از شبکه آفتاب اطلاع رسانی خواهد شد.

هفته فرهنگی شهرستان زرندیه از 12 مهرماه به مدت یک هفته برگزار می شود.

برگزاری جلسه کمیته فرهنگی و تبلیغات هفته دفاع مقدس

جلسه کمیته فرهنگی و تبلیغات ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس شهرستان زرندیه روز سه شنبه مورخ93/6/18 در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه برگزار شد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول کمیته فرهنگی و تبلیغات ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس شهرستان زرندیه در این جلسه گفت گنج دفاع مقدس ملت غیور ایران ذخیره ای تمام نشدنی است که تا سالهای سال قابل استخراج است. وی با اشاره به این جمله از رهبر کبیر انقلاب اسلامی که این جنگ برای ما نعمتی بزرگ بوده و هست، حضور شهدای گمنام در روزهای گذشته را از این نعمات برشمرد که اثرات معنوی و فرهنگی بسیاری را در شهرستان به دنبال داشته است.

جوانمرد حفظ و صیانت و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسلهای سوم و چهارم انقلاب را از مهمترین فعالیتهای فرهنگی دانست که میتواند نقش به سزایی را در تعمیق بخشیدن به فرهنگ ناب اسلامی و عاشورایی ایفا نماید.

برگزاری یادواره های شهدای شهرهای زاویه، پرندک و رازقان، برگزاری مسابقات فرهنگی از قبیل مسابقات کتابخوانی ، خاطره نویسی و روزنامه دیواری، برپایی نمایشگاه فرهنگی هنری در شهرهای مامونیه و پرندک، گلباران مزارشهدای شهرستان، فضاسازی سطح شهرستان وادارات، برگزاری عصر شعر وخاطره در شهر زاویه، تهیه و توزیع پوستر، بازدید از خانواده های معظم شهداء و ایثارگران و... از جمله مصوبات این جلسه بود.

 

 

 

روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

اولین عصر شعر کرامت در زرندیه برگزار شد.

 

 

بمناسبت سالروز ولادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و میلاد شمس الشموس حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) ودهه کرامت به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و کانون بسیج هنرمندان ناحیه زرندیه اولین عصر شعر کرامت روز چهارشنبه مورخ93/6/12 در محل سالن شورای شهر مامونیه برگزار گردید.

در این محفل ادبی که با حضور شعرا،ادبا،فرهیختگان و تعدادی از مسئولین شهرستان برگزار گردید. علاوه بر شعر خوانی دوازده نفر از شعرای شهرستانهای زرندیه و ساوه، اجرای موسیقی  و مولودی خوانی نیز از دیگر برنامه های این مراسم بود.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در این برنامه توسعه و ترویج شعر و ادبیات آئینی را از اهداف این اداره عنوان نموده و ابراز امیدواری نمود با برگزاری چنین محافلی بتوان در این راستا حرکت نمود. وی مردم شهرستان زرندیه را مردمی ولایت مدار و دوستدار اهل بیت (ع) معرفی کرده و پرداختن به شعر وادبیات آئینی را از علائق آنان بیان کرد.

احمد جوانمرد مدیر ارشاد زرندیه در اين عصر شعر گفت: به یمن وجود مقدس هشتمین خورشید ولایت در ایران اسلامی، توانسته‌ایم با مدد گرفتن از ایشان کارهای فرهنگی بسیاری انجام داده و خروجی لازم را داشته‌ایم؛ لذا بر آن شدیم تا همایش شعری را تدارک ببینيم که هم شاعران ارادت خود به اهل بیت(ع) نشان دهند و هم اینکه شهروندان متوجه پتانسیل شاعران بومی شهرستان بشوند.

 

 

وي ضمن اشاره به گسترش فرهنگ شعر و ادبیات آئینی گفت: انتظار می‌رود با برگزاری اینگونه مراسم بتوانیم در راستای ترویج فرهنگ و سیره ائمه معصوم(ع) پیش برویم و بتوانیم مردم را به حضور در اینگونه مراسم تشويق کنیم.

اسامی شاعرانی که در این مراسم به ارائه آثار خویش پرداختند.

-         حاج ولی اله صفری              زرندیه

-         عبدالعظیم میرهاشمی         زرندیه

-         محمد تقی محبوبی              ساوه

-         هادی بیابانی                      زرندیه

-         محمدتقی نظری                  ساوه

-         آزاده آرامی                         ساوه

-         مهدی منصوری                    ساوه

-         وجیه اله خواستگار               زرندیه

-         مهدی اسماعیلی                زرندیه

-         قاسم بی ریا                       ساوه

-         سمیرا یکه تاز                      زرندیه

-         علی رحمتی                       ساوه

 

 

روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

جلسه38 شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه برگزار شد.

 

سی وهشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه روز یکشنبه مورخ93/6/2 در محل دفتر امام جمعه شهرستان زرندیه برگزار شد.

در این جلسه که با دستور بررسی مسائل و مشکلات جوانان شهرستان وارائه راهبردها تشکیل شده بود حجه الاسلام والمسلمین علم الهدی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اعتیاد، اشتغال،طلاق وحجاب را از مشکلات جوانان شهرستان برشمرده و بر لزرم توجه جدی خانواده ها و مسئولین به این مقوله ها تاکید نمود، ایشان با تاکید بر تسهیل ازدواج برای جوانان ، این موضوع را بسیار مهم ارزیابی نمودند.و بر لزوم فرهنگسازی در مدارس ودانشگاهها صحه گذاشتند.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه نیز ضمن تشریح دستور جلسه از تشکیل کمیته پژوهش و کمیته فرهنگ و هنر بعنوان اتاق فکر شورای فرهنگ عمومی شهرستان خبر داده و ابراز امیدواری نمود بتوان با تحقیق میدانی و ارائه راهکارای عملی قدمهای موثری در راستای رفع مشکلات جوانان برداشت.

تشکیل جلسات توجیهی برای دانشجویان جدیدالورود دانشگاههای شهرستان با حضور مسئولین ، و انجام تحقیق میدانی در خصوص مسائل ومشکلات جوانان از مصوبات این جلسه بود.

 

 

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

دیدارامام جمعه خشکرود با رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی

حجه الاسلام والمسلمین سرحدی امام جمعه خشکرود به همراه حاج ابوالفضل دلیری رئیس شورای اسلامی شهر خشکرود و مهندس رستمی  شهردار خشکرود روز یک شنبه مورخ93/5/26 در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حاضر و با احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه دیدار و در خصوص مسائل فرهنگی شهرستان گفتگو نمودند.

احمدجوانمرد در این دیدار روحانیت را پشتوانه حقیقی فعالیتهای فرهنگی بالاخص فرهنگ دینی عنوان نموده و تعامل بین ادارات و نهادهای مختلف را در پیشبرد اهداف فرهنگی نظام  موثر دانست. جوانمرد با اشاره به لزوم پایداری و صبر در فعالیتهای فرهنگی به دلیل دیر بازده بودن این نوع فعالیتها ، عزم ملی و مدیریت جهادی را در مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمنان بسیار مهم و سازنده بیان نمود.

حجه الاسلام والمسلمین سرحدی امام جمعه شهر خشکرود نیز در این دیدار ضمن تقدیر از فعالیتهای چشمگیر و موثر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، این اداره را به عنوان متولی اصلی فرهنگ شهرستان عنوان نموده و افزود انجام فعالیتهای فرهنگی تاثیرگذار مستلزم صرف هزینه، نیروی متخصص متعهد و فضاهای فرهنگی است که انشاءالله با پیگیری مسئولین خدوم و لایق شهرستان به این مهم دست خواهیم یافت.

امام جمعه خشکرود با تاکید بر گسترش فرهنگ و معارف دینی و مذهبی در جامعه ، به روز بودن و همگامی با نسل جوان را در فعالیتهای فرهنگی ضروری دانست.

 

 

روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

برگزاری مسابقه عکس ترنم وصال در زرندیه

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه همزمان با برگزاری مراسم تشییع و تدفین 4 شهید گمنام در شهرستان زرندیه که پایان هفته جاری انجام خواهد شد مسابقه عکس با عنوان ترنم وصال برگزار می گردد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه هدف از برگزاری این برنامه را علاوه بر ثبت و ضبط ارادت قلبی عموم مردم ولایت مدار شهرستان به شهداء بویژه شهدای گمنام، جذب مشارکت عمومی در اجرای برنامه های فرهنگی این مراسم  عنوان نمود.

مسئول کمیته فرهنگی هنری ستاد تشییع و تدفین شهدای گمنام شهرستان افزود علاوه بر مسابقه مذکور، در نظر می باشد برنامه های متنوع فرهنگی هنری دیگری مانند سخنرانی، مداحی، شعر خوانی و ...صورت گیرد.

جوانمرد شهداء را چراغ راه جامعه دانسته و بر لزوم صیانت از اهداف و آرمانهای شهداء و امام شهیدان تاکید نمود. وی حفظ و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل جوان  از جمله سلاحهای برنده و تاثیر گذار در برابر هجمه ی فرهنگی دشمنان عنوان نمود.

 

شایان ذکر است علاقمندان شرکت در مسابقه عکاسی ترنم حضور ، میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی به نشانی www.ershadzarandieh.ir مراجعه نموده و یا با شماره 45229356 تماس حاصل نمایند.

جلسه کمیته فرهنگی هنری شهدای گمنام زرندیه

جلسه کمیته فرهنگی هنری ستاد تشییع و تدفین شهدای گمنام شهرستان زرندیه روز سه شنبه مورخ 93/5/21 در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل و در خصوص برنامه های فرهنگی هنری  قابل اجراء تصمیم گیری شد.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و مسئول کمیته فرهنگی هنری ستاد ، در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهداء هشت سال دفاع مقدس و امام شهیدان و اشاره  به این جمله از مقام معظم رهبری که امروز زنده نگه داشتن باد شهداء کمتر از شهادت نیست بر لزوم اجرای برنامه های فرهنگی هنری درخور و شایسته در مراسمات استقبال، تشییع و تدفین شهداء گمنام تاکید نمود.

وی شهداء را چراغ راه جامعه عنوان نموده و صیانت از اهداف و آرمانهای آنها را از راهکارهای موثر در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان دانست. وی  انتقال ارزشهای دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت را به نسلهای سوم و چهارم انقلاب از ضروریات دانسته و این مهم را از وظایف تک تک مسئولین و آحاد مردم عنوان نمود.

شایان ذکر است اجرای برنامه های متنوع فرهنگی هنری، از جمله اجرای مراسمات سخنرانی ، دعا ، شعرخوانی، نمایش خیابانی و برگزاری مسابقات فرهنگی مختلف از مصوبات جلسه مذکور بود.

 

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

 

مراسم تقدیراز اصحاب رسانه زرندیه

مراسم تقدیر از اصحاب رسانه شهرستان زرندیه با حضور آقای شاکری مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، مهندس کردی فرماندار شهرستان زرندیه ،حجه الاسلام اکبری امام جمعه موقت، جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، مهندس حیدری شهردار مامونیه ، ریاست واعضاء شورای اسلامی شهر مامونیه واصحاب رسانه شهرستان زرندیه روز پنج شنبه مورخ93/5/16 در محل رستوران ستاره شمال مامونیه برگزار و از فعالان عرصه مطبوعات ورسانه با اهداء لوح وهدایایی تقدیر بعمل آمد.

 

 

مراسم روز خبرنگار در زرندیه

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به مناسبت 17 مرداد سالگرد شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی و روز خبرنگار از خبرنگاران شهرستان زرندیه با حضور آقای شاکری مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی ، مهندس کردی فرماندار شهرستان و تعدادی از مسئولین محلی ظهر روز پنجشنبه مورخ 93/5/16 در محل رستوران ستاره شمال شهر مامونیه تقدیر به عمل می آید.

جوانمرد در ادامه ضمن گرامیداشت یاد وخاطره خبرنگار شهید محمود صارمی ، افزود خبرنگاران منتقدان بی طرف و تاثیرگذار جامعه هستند که کشور را در رسیدن به اهداف عالیه خود یاری می رسانند. وی گفت یک خبرنگار موفق همیشه درانعکاس اخبار خود بیطرفانه عمل می نماید و در راستای  اعتماد سازی میان خود و منابع خبری و مردم حرکت می نماید.

جوانمرد گفت: يك خبرنگار بايد به واقعيت يك رويداد دست يابد وهمواره گام به گام حوادث، در حوزه كاری خود حركت كند تا تحليل های خود را به صورت كامل و رسا ارائه دهد.

وی در پایان از فعالیت حدودا 30 خبرنگار در قالب 7 نشریه محلی و چندین خبرگزاری معتبر در شهرستان زرندیه خبر داد.

 

 

روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

گزارش تصویری اجرای تعزیه

 

 

به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ،به مناسبت ایام شهادت مولی الموحدین امام علی (ع) ولیالی قدر ، مراسم تعزیه خوانی توسط گروه تعزیه یاس کبود به مدت سه شب در  شهر مامونیه برگزار شد.

به گفته احمدجوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه این مراسم در شبهای 19، 21 و23 رمضان بعد از افطار در محل میدان مرکزی شهر مامونیه برگزار شد . جوانمرد افزود در این سه شب مجالس شهادت امام علی (ع) ،حضرت علی اکبر (ع) و حضرت عباس (ع) اجراء گردید.

جوانمرد در ادامه تعزیه را از گونه های هنرهای نمایشی ذکر کرده و از آن به عنوان هنری با قدمتی نسبتا زیاد در کشورمان یاد کرد. وی هنر نمایش و تعزیه را از هنرهای تاثیر گذار در سطح جامعه دانسته و افزود این هنر به دلیل ارتباط چهره به چهره با مخاطب همواره مورد توجه علاقمندان به این هنر بوده است.

جوانمرد استفاده از ابزار هنر بویژه هنر نمایش و تعزیه را از راهکارهای حفظ، صیانت وانتقال مفاهیم و ارزشهای دینی و مذهبی  دانست.

 

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه 

 

بازدید از برنامه های طرح اوقات فراغت

روز سه شنبه مورخ 93/4/31  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه در محل سالن تربیت بدنی مامونیه حاضر و از برنامه های ورزشی کانون فرهنگی شهدای مامونیه مسجد علی ابن ابیطالب(ع) بازدید بعمل آورد.

جوانمرد در این بازدید غنی سازی اوقات فراغت تابستان نوجوانان وجوانان را از راهکارهای عملی مقابله با تهدید نرم دشمنان دانسته و  ورزش را یکی از مهمترین عوامل بازدارنده اعتیاد به مواد مخدر و بزه های اجتماعی عنوان کرد.

وی اجرای برنامه های مختلف و متنوع فرهنگی هنری، ورزشی ، تفریحی و مذهبی را از اقدامات این اداره در راستای طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستان در23 پایگاه عنوان نموده و افزود حدود 1500نفر از نوجوانان وجوانان در این کلاسها ثبت نام نموده و از آنها بهره مند شده اند.

جوانمرد در ادامه افزود این طرح از 93/4/5 آغاز و تا آخر تابستان ادامه خواهد داشت.

 

 

 

 

 

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

بازدید از مراحل ساخت فیلم شهید ضیائی

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه روز یکشنبه مورخ 93/4/29 از لوکیشن ساخت فیلم مستند هنرمند شهید محمد ضیائی بازدید بعمل آورده و از مراحل ساخت این فیلم  مطلع گردید.

جوانمرد در این بازدید شهداء را سرمایه های واقعی این نظام و مردم دانسته ، و پاسداری از خون و آرمانهای شهداء را از وظائف تک تک مسئولین و آحاد مردم جامعه عنوان کرد. وی ثبت و ضبط رشادتها و فداکاری شهداء را با ابزار هنر از بهترین فعالیتهای فرهنگی ممکن ذکر کرده و انتقال مفاهیم و ارزشهای هشت سال دفاع مقدس را به نسل جوان از ضروریات دانست.

جوانمرد شهید محمد ضیائی را از شهدای هنرمند و شاخص استان مرکزی عنوان نموده و ابراز امیدواری نمود با ساخت فیلم مستند این شهید بتوان ادای دینی به شهداء بویژه شهدای هنرمند شده باشد.

 

شهید محمد ضیائی متولد 45/3/15 در شهر زاویه شهرستان زرندیه می باشد که در رشته های نمایش ، نقاشی و خوشنویسی صاحب آثاری بوده که تعدادی از آنها موجود می باشد. شهید در 65/4/21 در منطقه مهران به فیض عظیم شهادت نائل آمده است.

 

شایان ذکر است در این فیلم نمایش (یارب پشیمانم) که توسط این شهید وهمرزمانش در سالهای دفاع مقدس اجراء شده بوده بازسازی می شود.

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

اجرای تعزیه در مامونیه

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه ،به مناسبت ایام شهادت مولی الموحدین امام علی (ع) ولیالی قدر ، مراسم تعزیه خوانی توسط گروه تعزیه یاس کبود به مدت سه شب در  شهر مامونیه برگزار می گردد.

به گفته احمدجوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه این مراسم در شبهای 19، 21 و23 رمضان بعد از افطار در محل میدان مرکزی شهر مامونیه برگزار خواهد شد . جوانمرد افزود در این سه شب مجالس شهادت امام علی (ع) ،حضرت علی اکبر (ع) و حضرت عباس (ع) اجراء خواهد شد.

جوانمرد در ادامه تعزیه را از گونه های هنرهای نمایشی ذکر کرده و از آن به عنوان هنری با قدمتی نسبتا زیاد در کشورمان یاد کرد. وی هنر نمایش و تعزیه را از هنرهای تاثیر گذار در سطح جامعه دانسته و افزود این هنر به دلیل ارتباط چهره به چهره با مخاطب همواره مورد توجه علاقمندان به این هنر بوده است.

جوانمرد استفاده از ابزار هنر بویژه هنر نمایش و تعزیه را از راهکارهای حفظ، صیانت وانتقال مفاهیم و ارزشهای دینی و مذهبی  دانست.

 

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

برگزاری محفل انس با قرآن در پرندک

 به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه و همکاری کانون فرهنگی حضرت ولیعصر(عج) شهر پرندک، به مناسبت سالروز میلاد با سعادت کریم اهل بیت ،حضرت امام حسن مجتبی (ع) محفل انس با قرآن کریم با حضور حاج علی رضا زاده حافظ قرآن ونهج البلاغه و مدرس قرآن به چهار زبان زنده دنیا در محل مسجد صاحب الزمان (عج) شهر پرندک برگزار گردید.

 

 

دراین مراسم علاوه بر تلاوت آیات نورانی کلام الله مجید ، برنامه مولودی خوانی توسط آقای سعید رحیمی از مداحان اهل بیت (ع) شهرستان زرندیه اجراء و حضرت حجه الاسلام و المسلمین سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک نیز به ایراد سخنرانی پرداختند.

درحاشیه این مراسم احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه قرآن را چراغ راه همه مسلمانان دانسته و این کتاب آسمانی را روشنگر و راهنما توصیف کرد. جوانمرد با اشاره به نزول قرآن در ماه مبارک رمضان ،این ماه را ماه قرآن و ماه خدا ذکر کرده و ابراز امیدواری نمود با برگزاری چنین برنامه هایی بتوان مفاهیم و آموزه های قرآن را به نسل جوان منتقل نمود.

حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمدی امام جمعه شهر پرندک نیز در این مراسم با اشاره به فضائل اخلاقی کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) ایشان را امام صبر و شکیبایی معرفی نموده و امام حسن (ع) را پایه گذار نهضت عاشورا دانست.

امام جمعه پرندک با تقدیر از برگزاری چنین مراسماتی گفت: انشاالله بتوانیم علاوه بر قرائت زیبا و حفظ قرآن ، عامل به قرآن هم باشیم. و تمام رهنمودهای قرآن را سرمشق زندگی خود قرار داده و از آن عدول نکنیم. وی قرآن را مقیاس سنجش اعمال دانسته و ادامه داد هر انسانی می تواند با عمل به دستورات قرآن و قیاس اعمال خود با آن مسیر رسیدن به خدا را پیدا کرده و به سعادت وخوشبختی رهنمون گردد.

 

 

 

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

برپایی نمایشگاه کتاب علوم قرآنی

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به مناسبت 21 تیرماه روز حجاب وعفاف و همزمان با سالگرد ولادت با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) نمایشگاه کتاب علوم قرآنی در محل کتابخانه عمومی امام علی (ع) شهر مامونیه برپا گردیده است .

 

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه این نمایشگاه به همت این اداره و همکاری موسسه قرآن وعترت ثقل اکبر زرندیه برگزار شده و از امروز به مدت 15 روز، صبح وعصر آماده بازدید علاقمندان می باشد. وی افزود حدود 1000عنوان کتاب و محصولات فرهنگی در موضوعات دینی، قرآنی، مذهبی، حجاب وعفاف ، اجتماعی و... در این نمایشگاه با تخفیف 20 درصدی ارائه شده است.

جوانمرد هدف از برگزاری این نمایشگاه را ، ارائه تازه های نشر در زمینه های قرآنی ،مذهبی وحجاب وعفاف عنوان نموده و مطالعه را پایه تمام فعالیتهای فرهنگی و هنری دانست.

 

وی با اشاره به بیست و یکم  تیرماه روز حجاب وعفاف ، بدحجابی وبی حجابی را یکی از حربه های دشمنان اسلام برای از بین بردن ارزشها و عقاید مردم فهیم و غیور این مرز وبوم دانسته و افزود معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی فکر می کنند با دستاویز قرار دادن بدحجابی تحت عنوان آزادی اجتماعی می توانند رخنه ای در عقاید و اصول این مردم ایجاد نمایند. که با هوشیاری مسئولان و عموم مردم شریف ایران اسلامی بویژه جوانان ولایت مدار همواره در رسیدن به اهداف خود شکست خورده اند.

 

 

دیدار با اصحاب قلم شهرستان

به مناسبت 14 تیر روز قلم ، احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه به همراه همکاران در منزل آقایان  قاسم منظور و هادی بیابانی از شعرا و نویسندگان شهرستان حضور پیدا کرده و روز قلم را به آنها تبریک گفت.

جوانمرد در این دیدارها ارزش قلم نویسندگان را هم طراز با خون شهداء عنوان نموده و خاطرنشان کرد نویسندگان و شعرا می توانند نقش مهمی را در ساختار فرهنگی هرجامعه ایفا نمایند. وی پیشکسوتان شعر و ادب را سرمایه های شهرستان دانسته و حضورشان را موجب خیر و برکت هر جامعه ای ذکر کرد.

جوانمرد در ادامه افزود: تمامی علوم و هنرها هرکدام به نوعی وام دار اهل قلم  و نویسندگان می باشند و این اهالی قلم هستند که پایه هر هنر و دانشی را بنیان می گذارند. ویا آنها را به ثبت می رسانند. وی از برگزاری گردهمایی انجمن قلم شهرستان زرندیه در آینده ای نزدیک خبر داده و ابراز امیدواری نمود اعضاء انجمن مذکور با تعامل و مشارکت بیشتر این اداره را در هر چه بهتر برگزار کردن همایش مدنظر یاری نمایند.

شایان ذکر است انجمن قلم شهرستان زرندیه از سال 1391 با تعدادحدود 50 نفر عضو فعالیت خود را آغاز نموده و فعالیتهای خوبی را هم در زمینه های مختلف فرهنگی و ادبی انجام داده است.

 

قابل ذکر است در دیدارهای انجام شده  با تقدیم هدایائی از زحمات چندین ساله این عزیزان تقدیر بعمل آمد.

 

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید

جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان زرندیه روز یکشنبه مورخ 93/4/15 در محل فرمانداری شهرستان زرندیه برگزار شد.

علی اکبر فاطمی معاون فرماندار شهرستان زرندیه در این جلسه ضمن اشاره به اهمیت مقوله کتاب وکتابخوانی در جامعه و تاثیرات فرهنگی آن، لزوم رشد و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی را یادآور شد. وی با تاکید بر ضرورت ساخت کتابخانه عمومی در شهر زاویه ، تشکیل انجمن  خیرین کتابخانه ساز را از نیازهای فرهنگی شهرستان عنوان نمود.

احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرندیه نیز در این جلسه گفت: کتاب و کتابخوانی به عنوان پایه فعالیتهای فرهنگی در جامعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و مستلزم توجه جدی تمامی ارگانها و نهادهای دولتی و غیردولتی است.

جوانمرد برگزاری چندین مورد نمایشگاه بزرگ کتاب در شهرستان ، برگزاری مسابقات کتابخوانی، اهداء کتاب به نهادهای فرهنگی و اصحاب فرهنگ وهنرشهرستان، شناسایی نویسندگان بومی شهرستان وتالیفات آنان، برگزاری جلسات نقد کتاب و... را از جمله برنامه های فرهنگی موثر در ترویج فرهنگ مطالعه مفید در سطح شهرستان عنوان نمود که توسط اداره فرهنگ وارشاد اسلامی صورت گرفته است.

 

 

 

 

 

 

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه

مسابقه ونمایشگاه فرهنگی سبک زندگی اسلامی

به مناسبت ماه مبارک رمضان مسابقه فرهنگی سبک زندگی اسلامی همراه با نمایشگاه مرتبط درمحل اقامه نماز جمعه های شهرهای مامونیه، پرندک ، زاویه و ....

مطالعه بیشتر...

آغاز طرح اوقات فراغت در زرندیه

طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستان سال جاری در 23 پایگاه تحت نظارت این اداره از تاریخ 93/4/2 به مدت ....

مطالعه بیشتر...

جلسه هماهنگی تبلیغات محیطی شهرستان

جلسه هماهنگی تبلیغات محیطی شهرستان با حضور رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ، مسئولین  کانونهای آگهی و تبلیغاتی ، مسئولین چاپخانه های شهرستان ومسئول روابط عمومی شهرداری مامونیه روز دوشنبه مورخ 93/4/2  در محل....

مطالعه بیشتر...